Το οφθαλμολογικό κέντρο Βιολέιζερ, στα πλαίσια της διαρκούς αναβάθμισης των υπηρεσιών του, εγκατέστησε το υπερσύγχρονο μηχάνημα OCT , της αμερικανικής εταιρίας Optovue. Το πλεονέκτημα αυτής της πρωτοποριακής συσκευής, είναι η νέα τεχνολογία κατά Fourier, που αφενός επιταχύνει τον χρόνο της εξέτασης, αφετέρου δίνει ευκρινέστερη εικόνα. Έτσι η διάγνωση καθίσταται πιό έγκυρη και ακριβής.
Η εξέταση αυτή είναι πολύτιμη για την διάγνωση και παρακολούθηση παθήσεων της ωχράς ( πχ. Ηλικιακή εκφύλιση της Ωχράς, οπές της ωχράς, εκφυλίσεις, διαβητικές βλάβες κ.α) ή και παθήσεων του οπτικού νεύρου ( γλαυκωματικές βλάβες κλπ)
.
Για επικοινωνία με τον Οφθαλμίατρο κ. Βασίλη Παπαδόπουλο, πληροφορίες και ραντεβού καλέστε στο τηλέφωνο 6946738344
![](/uploads/image/oct kostos.jpg)
![](/uploads/image/%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1%20%20%CE%B4%CE%B9%CF%80%CE%BB%CE%AE%20%CE%92%CE%A0%20%CE%BF%CF%86%CE%B8%CE%B1%CE%BB%CE%BC%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%B5%CE%B9%CE%BF.jpg)
|